Zeeland wil ‘de accu van Nederland’ worden: de provincie heeft plannen voor een tweede kerncentrale en ontwikkelt een breed opleidingsaanbod in de kernenergie. Aan de Hogeschool Zeeland komt er een nieuwe afstudeerrichting nucleaire technologie.
De Zeeuwse hogeschool ontwerpt het lesprogramma samen met de TU Delft, de ROC’s Zeeland en Westerschelde en een aantal gespecialiseerde opleidingsinstituten.
Volgend jaar al start de hogeschool met een post-hbo-opleiding, het jaar daarna volgt een afstudeerrichting. Waarschijnlijk valt die onder de paraplu van de bestaande bacheloropleiding algemene operationele technologie.
"Er is een grote vraag naar hbo’ers in de nucleaire sector”, zegt Dick Fundter, lector veiligheid aan de Zeeuwse hogeschool. “De sector vergrijst, de laatste jaren kwamen er weinig jonge mensen bij. We weten niet waarom: uit onderzoek blijkt dat de industrie geen negatieve gevoelens oproept bij jongeren. Het is eerder onbekendheid. Studenten weten niet dat er in de sector heel interessante, duurzame banen te vinden zijn.”
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Een minderheid van senatoren in de Eerste Kamer wil de leeftijdsgrens voor alcoholgebruik verhogen van zestien naar achttien jaar. Ze krijgen voorlopig hun zin niet, tot opluchting van de studentenverenigingen.
Altijd al een god willen maken? Nu is je kans. De TU nodigt alle medewerkers en studenten uit om een nieuw beeld van Prometheus te ontwerpen.
De een zijn dood is de ander zijn brood. Nederland zou hoogopgeleide Grieken, Portugezen en Spanjaarden hierheen moeten halen, nu er in hun eigen land nauwelijks werk voor hen is, zegt voorzitter Jan Anthonie Bruijn van de AWT.
Staatssecretaris Zijlstra vindt het belangrijk dat studenten goed worden voorgelicht over een lening bij DUO, maar hij wil het ook niet overdrijven. “Het is hun eigen verantwoordelijkheid dat ze niet zomaar gaan lenen voor een nieuwe ...