Ga direct naar: Hoofdnavigatie | Inhoud | Zoeken | Servicemenu

Universiteiten Zuid-Holland maken toekomstplannen

De bestuurders van de universiteiten van Leiden, Delft en Rotterdam hebben acht 'trekkers' gevraagd plannen te maken voor concrete samenwerking. Die plannen moeten gaan over onderzoek, onderwijs en waar mogelijk valorisatie op acht multidisciplinaire gebieden.

De drie colleges van bestuur hebben half september al besloten ‘trekkers’ aan te wijzen voor vier zogenoemde LDE-centers (LDE staat voor Leiden, Delft en Erasmus). Deze vier moeten vóór 15 december met plannen komen.

Decaan van de faculteit Techniek, Bestuur en Management (TUD) Theo Toonen is trekker van het LDE-center 'Sustainability'. Decaan van de Leidse faculteit Archeologie Willem Willems is trekker van het center 'Cultural Heritage'. De Leidse hoogleraar science education Jan van Driel trekt het center 'Education & Learning'. Het center 'Governance' wordt getrokken door de Rotterdamse hoogleraar economie Kees van Paridon. De vier maken hun plannen samen met wetenschappers van de andere universiteiten.

Vorige week hebben de bestuurders van de drie universiteiten besloten om naast de centers ook nog eens vier thema’s aan te wijzen. Dat zijn ‘Financial and Economic Crisis’, ‘Metropole and Mainport’, ‘Safety and Security’ en het al bestaande LDE-project ‘Innovation and Technology Networks in Africa’. Trekkers van de vier thema’s zijn respectievelijk Fabian Amtenbrink (Rotterdams hoogleraar Europees recht), Rob Zuidwijk (hoogleraar vrachttransport in Rotterdam en Delft), Jan van den Berg (Delfts ict-expert) en Peter Knorringa (Rotterdams hoogleraar human resources and local development).

Zij hebben net als de trekkers van de centers de vraag gekregen multidisciplinaire onderzoeks- en onderwijsagenda’s op te stellen en waar mogelijk valorisatieplannen te maken. Steeds is het de bedoeling wetenschappers van alle drie de universiteiten bij de plannen te betrekken. De plannen voor de thema's mogen anderhalve maand later klaar zijn dan die voor de centers.

Anders dan de naam ‘center’ doet vermoeden, hebben de drie Zuid-Hollandse universiteiten geen daadwerkelijke centra opgericht. Anka Mulder, secretaris van het Delftse college van bestuur: “Er is nog geen besluit genomen over de vorming van deze of andere centers of thema’s in LDE-verband, maar het is natuurlijk wenselijk dat de samenwerking tussen de universiteiten verder uitbreidt.”


23 mei 2013

Zesduizend briefkaarten voor ‘Lieve Jet’

Maandag krijgt minister Jet Bussemaker zesduizend briefkaarten van de Landelijke Studenten Vakbond. Die had ouders, studenten en scholieren opgeroepen per kaart te protesteren tegen de bezuinigingen op studenten.
23 mei 2013

Korte hbo-studies hebben last van regels

Grote bedrijven die hun werknemers een tweejarige hbo-opleiding willen laten volgen, worden door strenge regels in de armen van private aanbieders gedreven. Onderwijsminister Bussemaker wil kijken of ze daar iets aan kan doen.

23 mei 2013

Jeroen van der Veer terug naar TU

Jeroen van der Veer terug naar TU Jeroen van der Veer wordt per 1 juli voorzitter van de raad van toezicht van de TU. De voormalig ceo van Shell keert daarmee terug naar zijn alma mater.
23 mei 2013

Acht Vidi’s voor Delftse toponderzoekers

De Nederlandse Organisatie voor Wetenschappelijk Onderzoek (NWO) heeft aan acht Delftse wetenschappers een Vidi-financiering toegekend van maximaal achthonderdduizend euro. Hiermee kunnen zij een eigen onderzoeksgroep opbouwen.

22 mei 2013

Starters krijgen hulp bij kopen Delfts huis

Net zoals in de grootste delen van Nederland zit de Delftse woningmarkt op slot. De gemeente hoopt daar wat aan te doen door startersleningen te verstrekken aan mensen tussen de 18 en de 35 jaar die waar dan ook in Delft hun eerste woning ...
22 mei 2013

LSVb: 'Inspraak mag wat kosten'

Studenten praten met onderwijsbestuurders over grote nieuwbouwplannen en toekomststrategieën. Sommigen ontvangen een vergoeding van honderden euro’s per maand, terwijl anderen niet eens een printkaart krijgen. Vreemd, vindt de LSVb.

  Meer