Ga direct naar: Hoofdnavigatie | Inhoud | Zoeken | Servicemenu

Omwonenden tegen nieuwbouwplan Laga

De buren van Laga zijn ‘geschokt’ door de omvang van de nieuwbouw die de roeivereniging wil neerzetten naast haar huidige monumentale onderkomen. Ze vrezen bovendien meer overlast als Laga 'de bierkraan' vaker open zet.

Foto: Gerard Stolk (vers le Mardi gras)
Foto: Gerard Stolk (vers le Mardi gras)

Dat staat op de website van Belangenvereniging Zuidpoort. De bewoners van het aangrenzende Museumhof vinden de nieuwbouw zoals die nu op tafel ligt te kolossaal. De ‘moderne, Ikea-achtige doos’ van ongeveer 7,5 meter hoog neemt hun uitzicht weg, zeggen ze, en verpest het beschermde stadsgezicht.

Voor zijn vertrek naar zijn vakantie-adres laat Laga-president Jos van Dam via de mail weten dat de vereniging de nieuwbouw nodig heeft om haar ambitie waar te kunnen maken om tot de ‘absolute top van het Nederlandse roeien te horen’. “Tien jaar geleden verkeerde Laga in moeilijke tijden. Sindsdien is er veel veranderd en is Laga gegroeid tot een vereniging van rond de zeshonderd man. Uit deze zeshonderd man kunnen wij elk jaar een aantal goede eerstejaars-wedstrijdachten selecteren met daarin mogelijke Olympisch kampioenen."

Maar dat kan niet zonder de juiste faciliteiten, zegt Van Dam. “Op dit moment schiet Laga hierin te kort.” Het huidige onderkomen, een rijksmonument, heeft groot onderhoud nodig. Daarnaast is er te weinig ruimte voor botenopslag en geen ergometerruimte. In de nieuwbouw moet op de begane grond loodsruimte komen voor de boten en op de eerste verdieping kleedkamers en een ergometerruimte.

De buren van Laga zijn bang dat Laga niets zal doen met de bezwaren en suggesties die zij vrijdag 27 janauri op een informatieavond hebben uitgesproken. Zo zien zij meer in nieuwbouw van slechts één verdieping hoog. Ook hebben zij voorgesteld dat Laga verhuist naar een andere locatie, verderop aan de Schie.

Dan zou meteen de overlast weg zijn die zij ervaren en waarvan zij vrezen dat deze zal toenemen als Laga uitbreidt. “Om de kosten te kunnen dekken van zo'n ingrijpend plan zal de ‘bierkraan’ veelvuldig open moeten worden gezet, met de gevolgen van dien”, schrijft belangenvereniging Zuidpoort.

Van Dam laat weten dat hij de omwonenden als eerste op de hoogte wilde stellen van de plannen, nadat zijn leden het voorlopig ontwerp hadden goedgekeurd. “Uiteraard wordt er naar hun input geluisterd en zullen we kijken of en hoe we dit mee kunnen nemen in een definitief ontwerp.”

De onwonenden laten het er anders niet bij zitten. Zij hebben Laga laten weten dat ‘alle registers open zullen gaan voor het aanvechten van de huidige plannen’.  Op de vraag wat dat betekent, laat de belangenvereniging weten: “Afhankelijk van de definitieve plannen die worden ingediend, zullen de wettelijk bepaalde procedures worden gevolgd.”


16 mei 2012

Waterpomp wint Philips Innovation Award

Waterpomp wint Philips Innovation Award De Delfste start-up aQysta heeft men hun door waterkracht aangedreven irrigatiesysteem de Philips Innovation Award 2012 gewonnen. De vier studenten ontvingen hun prijs ter waarde van 28.500 euro tijdens een feestelijke uitreiking dinsdag ...
16 mei 2012

Miljoenen dankzij buitenlandse studenten

Buitenlandse studenten dragen misschien wel 740 miljoen euro per jaar bij aan de overheidsfinanciën in Nederland. Dat stelt het Centraal Planbureau, dat voor staatssecretaris Zijlstra de kosten en baten van buitenlandse studenten in kaart ...

16 mei 2012

Volgende week pas besluit over onderwijswetten

Pas volgende week zullen Kamerleden officieel bepalen welke onderwijswetten ze doorschuiven naar het volgende kabinet. Toch is het al zeker dat masterstudenten komend jaar hun basisbeurs behouden.
16 mei 2012

Zijlstra eist 78 duizend euro terug

De Hogeschool Utrecht moet ruim 78 duizend euro terugbetalen aan het ministerie van Onderwijs. De instelling heeft een voormalig bestuurslid van Domstad Hogeschool een te hoge ontslagvergoeding gegeven.

15 mei 2012

Universitaire studenten halen hun bachelor sneller

De trend zet door: universitaire studenten halen steeds sneller hun bachelordiploma. Vrouwen doen het nog altijd beter dan mannen, en technici blijven achter bij de rest.
15 mei 2012

Eerstejaars: meer kunst, minder leraren

Studiekiezers trekken zich weinig van de economische crisis aan: kunstopleidingen mogen zich verheugen in extra belangstelling, terwijl lerarenopleidingen de instroom zullen zien dalen.

  Meer