Wethouder Anne Koning opent woensdag 14 oktober officieel de nieuwe fietsenstalling bij station Delft-Zuid. De voorziening is het eerste resultaat van de voorgenomen metamorfose van dit stationsgebied.
De fietsenstalling voorziet in ruim zeshonderd nieuwe stalplaatsen naast het station en op het Kruithuisviaduct. Ze zijn geplaatst door Prorail. De stalling is onderdeel van een investering van ruim vier miljoen euro in de stationsomgeving door onder meer Stadsgewest Haaglanden, de gemeente Delft, ProRail en de NS. Doel van de investeringen is het gebied aantrekkelijker maken en de marktpositie van de nieuw te bouwen kantoren in de omgeving verbeteren.
,Delft-Zuid moet daarmee een zogenaamd Stedenbaanstation worden. Dergelijke stations zijn onderdeel van het Stedenbaanprogramma. Daarbij wordt de omgeving van de stations ontwikkeld, de aansluiting op transport van en naar de stations verbeterd en het treinvervoer frequenter en hoogwaardiger gemaakt.
,Volgens de wethouder kan Delft-Zuid uitgroeien tot Stedenbaanstation. “Het station ligt nu veel te verscholen. Het is geen uitnodigende en aantrekkelijke plek. En dat terwijl de mogelijkheden groot zijn. In de nabijheid van het station is ruimte voor woningen en kantoren. De fiets- en looproutes kunnen beter en het station kan een grotere rol spelen als openbaar vervoerknooppunt voor de zuidelijke wijken, de TU-wijk en Technopolis.”
Er zijn inmiddels schetsen en plannen voor het vernieuwde stationsgebied. Behalve nieuwe fietsenstalplekken wordt voorzien in de verbetering van groen en verlichting, extra en nieuw ingerichte parkeerplaatsen aan de zuidzijde en een Kiss & Ride-voorziening. Het verblijfsgebied voor fietsers en voetgangers wordt groter en de routes naar het station worden beter.
De fietsenstalling voorziet in ruim zeshonderd nieuwe stalplaatsen naast het station en op het Kruithuisviaduct. Ze zijn geplaatst door ProRail. De stalling is onderdeel van een investering van ruim vier miljoen euro in de stationsomgeving door onder meer Stadsgewest Haaglanden, de gemeente Delft, ProRail en de NS. Doel van de investeringen is het gebied aantrekkelijker maken en de marktpositie van de nieuw te bouwen kantoren in de omgeving verbeteren.
Delft-Zuid moet daarmee een zogenaamd Stedenbaanstation worden. Dergelijke stations zijn onderdeel van het Stedenbaanprogramma. Daarbij wordt de omgeving van de stations ontwikkeld, de aansluiting op transport van en naar de stations verbeterd en het treinvervoer frequenter en hoogwaardiger gemaakt.
Volgens de wethouder kan Delft-Zuid uitgroeien tot Stedenbaanstation. “Het station ligt nu veel te verscholen. Het is geen uitnodigende en aantrekkelijke plek. En dat terwijl de mogelijkheden groot zijn. In de nabijheid van het station is ruimte voor woningen en kantoren. De fiets- en looproutes kunnen beter en het station kan een grotere rol spelen als openbaar vervoerknooppunt voor de zuidelijke wijken, de TU-wijk en Technopolis.”
Er zijn inmiddels schetsen en plannen voor het vernieuwde stationsgebied. Behalve nieuwe fietsenstalplekken wordt voorzien in de verbetering van groen en verlichting, extra en nieuw ingerichte parkeerplaatsen aan de zuidzijde en een Kiss & Ride-voorziening. Het verblijfsgebied voor fietsers en voetgangers wordt groter en de routes naar het station worden beter.
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Altijd al een god willen maken? Nu is je kans. De TU nodigt alle medewerkers en studenten uit om een nieuw beeld van Prometheus te ontwerpen.
De een zijn dood is de ander zijn brood. Nederland zou hoogopgeleide Grieken, Portugezen en Spanjaarden hierheen moeten halen, nu er in hun eigen land nauwelijks werk voor hen is, zegt voorzitter Jan Anthonie Bruijn van de AWT.
Staatssecretaris Zijlstra vindt het belangrijk dat studenten goed worden voorgelicht over een lening bij DUO, maar hij wil het ook niet overdrijven. “Het is hun eigen verantwoordelijkheid dat ze niet zomaar gaan lenen voor een nieuwe ...
De twee Amsterdamse universiteiten UvA en VU willen hun bètafaculteiten samenvoegen tot het grootste bèta-instituut van Nederland. Ook in andere disciplines gaan ze mogelijk intensief samenwerken.
De landsadvocaat beweerde vandaag tijdens de rechtszaak over de langstudeerboete dat er helemaal geen deeltijdopleidingen bestaan. Er bestaan alleen deeltijdstudenten, meende hij.
Leerlingen meten de stroming door de Delftse grachten met badeendjes en dobbers