Ga direct naar: Hoofdnavigatie | Inhoud | Zoeken | Servicemenu

Langstudeerboete blijft

De langstudeerboete is niet van tafel. Het lukt niet meer om de boete voor 1 september terug te draaien, blijkt aan het begin van het debat in de Tweede Kamer met staatssecretaris Zijlstra.

“Een blamage van formaat voor de politiek”, vindt Kamerlid Tanja Jadnanansing (PvdA). Het is volgens haar niet gelukt om overeenstemming te vinden over de benodigde dekking voor het afschaffen van de boete. Maar ze is alsnog van plan om samen met GroenLinks een initiatiefwet in te dienen.

Ze kreeg meteen kritiek van Carola Schouten van de ChristenUnie, die informeerde waar de PvdA het geld dan vandaan wilde halen. Een deel wilde de PvdA halen uit een ander deel van het onderwijs, bleek toen. Ook zou de inflatie niet vergoed worden. Schouten vond dat een “vreemde dekking”.

Harm Beertema van de PVV legde uit dat universitaire studenten die vier jaar studeren twee jaar mogen uitlopen. Twee jaar de tijd voor sporten, besturen enzovoorts. “Het is geen mooie maatregel, maar het is de prijs die we betalen voor de toegankelijkheid van het onderwijs.” Bovendien werkt de maatregel, meent hij. Zijn eigen neef is bijvoorbeeld na negen jaar eindelijk afgestudeerd.

Hij verzette zich bovendien tegen een leenstelsel, waar andere partijen geld vandaan willen halen. De langstudeermaatregel is niet bedoeld om “geld uit studenten te schudden”, maar om ze sneller te laten afstuderen, zei hij.


23 mei 2013

Zesduizend briefkaarten voor ‘Lieve Jet’

Maandag krijgt minister Jet Bussemaker zesduizend briefkaarten van de Landelijke Studenten Vakbond. Die had ouders, studenten en scholieren opgeroepen per kaart te protesteren tegen de bezuinigingen op studenten.
23 mei 2013

Korte hbo-studies hebben last van regels

Grote bedrijven die hun werknemers een tweejarige hbo-opleiding willen laten volgen, worden door strenge regels in de armen van private aanbieders gedreven. Onderwijsminister Bussemaker wil kijken of ze daar iets aan kan doen.

23 mei 2013

Jeroen van der Veer terug naar TU

Jeroen van der Veer terug naar TU Jeroen van der Veer wordt per 1 juli voorzitter van de raad van toezicht van de TU. De voormalig ceo van Shell keert daarmee terug naar zijn alma mater.
23 mei 2013

Acht Vidi’s voor Delftse toponderzoekers

De Nederlandse Organisatie voor Wetenschappelijk Onderzoek (NWO) heeft aan acht Delftse wetenschappers een Vidi-financiering toegekend van maximaal achthonderdduizend euro. Hiermee kunnen zij een eigen onderzoeksgroep opbouwen.

22 mei 2013

Starters krijgen hulp bij kopen Delfts huis

Net zoals in de grootste delen van Nederland zit de Delftse woningmarkt op slot. De gemeente hoopt daar wat aan te doen door startersleningen te verstrekken aan mensen tussen de 18 en de 35 jaar die waar dan ook in Delft hun eerste woning ...
22 mei 2013

LSVb: 'Inspraak mag wat kosten'

Studenten praten met onderwijsbestuurders over grote nieuwbouwplannen en toekomststrategieën. Sommigen ontvangen een vergoeding van honderden euro’s per maand, terwijl anderen niet eens een printkaart krijgen. Vreemd, vindt de LSVb.

  Meer