Met de investeringsplannen die er zijn, is het voor de universiteit verantwoord schulden aan te gaan. Dat zei Maarten Schönfeld, lid van de raad van toezicht, vorige week tijdens een vergadering met de ondernemingsraad (or). Hij doelde op het begrotingstekort van vijftien miljoen euro. “Schulden op investeringen, niet op uitgaven, kunnen op zich geen kwaad. Door het ijs zakken is absoluut niet aan de orde. Wij als raad van toezicht volgen de financiële situatie op de voet. Onze belangen lopen geheel parallel.” Schönfeld verzekerde de or dat als de universiteit niet investeert ‘je zeker weet dat op termijn het licht uitgaat’. Over de problemen bij Civiele Techniek zei hij: “Change before you have to change. Het zal ergens pijn doen, maar er komt dan wel iets uit dat zich kan laten zien in de wereld. Het zal over een aantal jaren een andere faculteit zijn. Verandering brengt altijd onzekerheid.”
,GestoptProf.dr.ir. Jan Rots is vanwege persoonlijke omstandigheden per direct gestopt als plaatsvervangend decaan bij Bouwkunde. Prof.dr. Peter Boelhouwer volgt hem op tot in ieder geval 1 september. Het college van bestuur benadrukt tevreden te zijn over het functioneren van Rots als decaan. Rots verving Wytze Patijn die vorig jaar ernstig ziek raakte na besmetting met een ziekenhuisbacterie.
,BessensapWetenschappers die willen leren hoe ze hun verhaal moeten verkopen aan journalisten doen er goed aan om 25 mei naar het science center NEMO in Amsterdam te gaan. Onder het motto: wetenschap ontmoet pers, pers ontmoet wetenschap, vindt daar voor de negende keer het evenement ‘Bessensap’ plaats. Wetenschappers en journalisten kunnen speed daten en er zijn workshops en presentaties. Het evenement wordt georganiseerd door NWO, de Vereniging van Wetenschapsjournalisten in Nederland en NEMO. De hoofdspreker dit jaar is neurowetenschapper en evolutionair antropoloog Terrence Deacon. Hij is momenteel verbonden aan Berkeley University. In 1997 publiceerde hij The Symbolic Species: The Coevolution of Language and the Brain, waarin hij een omstreden revolutionaire theorie opstelt die een verklaring biedt voor ons grote brein en voor het ontstaan van taal.
,BigbandDe Groover Big Band, die geheel bestaat uit TU-studenten, brengt op donderdag 26 februari een cd uit. Om 21 uur vindt in het sportcentrum de presentatie ervan plaats. Primeur op de cd is het klassieke en latin nummer ‘Color Orange’, geschreven door Peter Habraken, de dirigent van de studentenbigband. De band speelt deze avond de hele cd. Die bevat verschillende stijlen als jazz, fusion, swing, funk en latin.
,HergebruikProf.dr.ir. Han Brezet en dr. Marcel Crul van Industrieel Ontwerpen willen op de Friese Waddeneilanden volledig emissievrije vakantiewoningen bouwen. Ook moeten hier recyclebare fietsen en draagbare elektrische scooters op de weg komen. De onderzoekers doen mee aan het internationale, door de EU gesponsorde, Cradle to Cradle Islands Project. Het cradle to cradle-principe houdt onder meer in dat producten worden geproduceerd van veilige en herbruikbare grondstoffen. Tegen 2030 moeten de Friese Waddeneilanden maar ook andere eilanden in de Noordzee, zoals de Noorse Lofoten en de Britse Shetlands, geheel duurzaam zijn. De grondlegger van de Cradle to Cradle-gedachte, Michael Braungart, zal zich onder meer richten op de ontwikkeling van producten uit algen en het aanpakken van ronddrijvend plastic rondom de Waddeneilanden. Een andere partner, ingenieursbureau Wetsus, komt met technologie om energie op te wekken uit getijdenstroom en om drinkwater te besparen.
,Extra geldHet is de faculteit Bouwkunde niet gelukt bij de begroting op een bedrag van -3,2 miljoen euro uit te komen. Een aantal afdelingen kan niet verder bezuinigen, waardoor een extra tekort van 515.000 euro zou ontstaan. Het college heeft daarom besloten dat het onderwijs beroep kan doen op een extra anderhalve ton. Voor promotieonderzoek aan de Delft School of Design is een ton extra beschikbaar.
,FoutenDocent Martijn Wackers is met negen fouten de winnaar van het TB-dictee. Afgelopen dinsdag streden 52 studenten en medewerkers van TBM om de titel van beste speller van 2009. Docent Ivo Bouwmans en student Kasper Kisjes werden met twaalf en veertien fouten respectievelijk tweede en derde. In totaal maakten de deelnemers 1565 fouten. Student Tristan de Wildt was verantwoordelijk voor 72 van deze gemaakte fouten en kreeg hiervoor de poedelprijs. Het dictee werd voorgelezen door nieuwslezer Jeroen Overbeek.
Met de investeringsplannen die er zijn, is het voor de universiteit verantwoord schulden aan te gaan. Dat zei Maarten Schönfeld, lid van de raad van toezicht, vorige week tijdens een vergadering met de ondernemingsraad (or). Hij doelde op het begrotingstekort van vijftien miljoen euro. “Schulden op investeringen, niet op uitgaven, kunnen op zich geen kwaad. Door het ijs zakken is absoluut niet aan de orde. Wij als raad van toezicht volgen de financiële situatie op de voet. Onze belangen lopen geheel parallel.” Schönfeld verzekerde de or dat als de universiteit niet investeert ‘je zeker weet dat op termijn het licht uitgaat’. Over de problemen bij Civiele Techniek zei hij: “Change before you have to change. Het zal ergens pijn doen, maar er komt dan wel iets uit dat zich kan laten zien in de wereld. Het zal over een aantal jaren een andere faculteit zijn. Verandering brengt altijd onzekerheid.”
Prof.dr.ir. Jan Rots is vanwege persoonlijke omstandigheden per direct gestopt als plaatsvervangend decaan bij Bouwkunde. Prof.dr. Peter Boelhouwer volgt hem op tot in ieder geval 1 september. Het college van bestuur benadrukt tevreden te zijn over het functioneren van Rots als decaan. Rots verving Wytze Patijn die vorig jaar ernstig ziek raakte na besmetting met een ziekenhuisbacterie.
Wetenschappers die willen leren hoe ze hun verhaal moeten verkopen aan journalisten doen er goed aan om 25 mei naar het science center NEMO in Amsterdam te gaan. Onder het motto: wetenschap ontmoet pers, pers ontmoet wetenschap, vindt daar voor de negende keer het evenement ‘Bessensap’ plaats. Wetenschappers en journalisten kunnen speed daten en er zijn workshops en presentaties. Het evenement wordt georganiseerd door NWO, de Vereniging van Wetenschapsjournalisten in Nederland en NEMO. De hoofdspreker dit jaar is neurowetenschapper en evolutionair antropoloog Terrence Deacon. Hij is momenteel verbonden aan Berkeley University. In 1997 publiceerde hij The Symbolic Species: The Coevolution of Language and the Brain, waarin hij een omstreden revolutionaire theorie opstelt die een verklaring biedt voor ons grote brein en voor het ontstaan van taal.
De Groover Big Band, die geheel bestaat uit TU-studenten, brengt op donderdag 26 februari een cd uit. Om 21 uur vindt in het sportcentrum de presentatie ervan plaats. Primeur op de cd is het klassieke en latin nummer ‘Color Orange’, geschreven door Peter Habraken, de dirigent van de studentenbigband. De band speelt deze avond de hele cd. Die bevat verschillende stijlen als jazz, fusion, swing, funk en latin.
Prof.dr.ir. Han Brezet en dr. Marcel Crul van Industrieel Ontwerpen willen op de Friese Waddeneilanden volledig emissievrije vakantiewoningen bouwen. Ook moeten hier recyclebare fietsen en draagbare elektrische scooters op de weg komen. De onderzoekers doen mee aan het internationale, door de EU gesponsorde, Cradle to Cradle Islands Project. Het cradle to cradle-principe houdt onder meer in dat producten worden geproduceerd van veilige en herbruikbare grondstoffen. Tegen 2030 moeten de Friese Waddeneilanden maar ook andere eilanden in de Noordzee, zoals de Noorse Lofoten en de Britse Shetlands, geheel duurzaam zijn. De grondlegger van de Cradle to Cradle-gedachte, Michael Braungart, zal zich onder meer richten op de ontwikkeling van producten uit algen en het aanpakken van ronddrijvend plastic rondom de Waddeneilanden. Een andere partner, ingenieursbureau Wetsus, komt met technologie om energie op te wekken uit getijdenstroom en om drinkwater te besparen.
Het is de faculteit Bouwkunde niet gelukt bij de begroting op een bedrag van -3,2 miljoen euro uit te komen. Een aantal afdelingen kan niet verder bezuinigen, waardoor een extra tekort van 515.000 euro zou ontstaan. Het college heeft daarom besloten dat het onderwijs beroep kan doen op een extra anderhalve ton. Voor promotieonderzoek aan de Delft School of Design is een ton extra beschikbaar.
Docent Martijn Wackers is met negen fouten de winnaar van het TB-dictee. Afgelopen dinsdag streden 52 studenten en medewerkers van TBM om de titel van beste speller van 2009. Docent Ivo Bouwmans en student Kasper Kisjes werden met twaalf en veertien fouten respectievelijk tweede en derde. In totaal maakten de deelnemers 1565 fouten. Student Tristan de Wildt was verantwoordelijk voor 72 van deze gemaakte fouten en kreeg hiervoor de poedelprijs. Het dictee werd voorgelezen door nieuwslezer Jeroen Overbeek.
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Delft ‘giet oan’. Donderdag (vanavond) om 20.00 uur zijn de eerste door de unit sport en studentenschaatsvereniging ELS georganiseerde Delftse sprintkampioenschappen bij de Balpol. Inschrijven kan via Facebook of Twitter.
Aan de Balthasar van der Polweg moet nog dit jaar begonnen worden met de bouw van een vierde studentencomplex.
Een iglo die muziek speelt, water van allerlei kleurtjes dat op commando door een immens web van slangetjes stroomt en muren die overeind komen als je tegen windmolentjes aanblaast. De hal van IO leek vorige week op een sprookjeswereld. ...