De zeilers van het Team Delft Challenge zijn deze zomer als tweede geëindigd in het studentenklassement van de Tour de France á la Voile, het beste resultaat in zes jaar.
Een maand lang raceten vijfentwintig tien meter lange ‘Mumm 30-zeiljachten’, waaronder de Delft Challenge, door het Kanaal, de Golf van Biskaje en de Middellandse Zee.
"De laatste dag was alles nog mogelijk", zegt bemanningslid en L&R-student Michiel van der Meulen (23). Het team raakte die dag een van de boeien aan die de startlijn markeert. Ze moest een strafrondje maken waardoor ze uiteindelijk als een van de laatste over de startlijn ging.
"We hebben toen een keiharde inhaalrace gevaren waardoor we een nipte voorsprong op het team uit Parijs (Normale Sup' – Lagardère) behielden."
Eerste in het studenten klassement werd CSC-HEC-Ecole Navale. Het algemeen klassement is gewonnen door Courrier Dunkerque.
Vanaf 2011 zal de Tour wellicht gevaren worden in een M34 van Archambault. Deze boot is special ontworpen voor de Tour de France en zal beter geschikt zijn voor langere offshores. "Het idee is dat we er dan ook trans-Atlantische races mee gaan varen", zegt Van der Meulen enthousiast.
Zie ook het artikel 'Hangen hangen hangen' (Delta 22)
"Tot het laatste moment was alles nog mogelijk", vertelt bemanningslid en L&R-student Michiel van der Meulen (23) over de vier weken durende race tussen vijfentwintig ‘Mumm 30-zeiljachten’ in het Kanaal, de Golf van Biskaje en de Middellandse Zee.
Het Delftse team raakte de laatste dag een van de boeien die de startlijn markeert. Hun boot moest een strafrondje maken waardoor hij als laatste over de startlijn ging.
"We hebben toen een keiharde inhaalrace gevaren waardoor we onze nipte voorsprong op het team uit Parijs (Normale Sup' – Lagardère) behielden."
Eerste in het studentenklassement werd CSC-HEC-Ecole Navale. Het algemeen klassement is gewonnen door Courrier Dunkerque.
Vanaf 2011 zal de Tour wellicht gevaren worden in een M34 van Archambault. Deze boot is speciaal ontworpen voor de Tour de France en zal beter geschikt zijn voor langere offshores. "Het idee is dat we er dan ook trans-Atlantische races mee gaan varen", zegt Van der Meulen enthousiast.
Zie ook het artikel 'Hangen hangen hangen' (Delta 22)
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Altijd al een god willen maken? Nu is je kans. De TU nodigt alle medewerkers en studenten uit om een nieuw beeld van Prometheus te ontwerpen.
De een zijn dood is de ander zijn brood. Nederland zou hoogopgeleide Grieken, Portugezen en Spanjaarden hierheen moeten halen, nu er in hun eigen land nauwelijks werk voor hen is, zegt voorzitter Jan Anthonie Bruijn van de AWT.
Staatssecretaris Zijlstra vindt het belangrijk dat studenten goed worden voorgelicht over een lening bij DUO, maar hij wil het ook niet overdrijven. “Het is hun eigen verantwoordelijkheid dat ze niet zomaar gaan lenen voor een nieuwe ...
De twee Amsterdamse universiteiten UvA en VU willen hun bètafaculteiten samenvoegen tot het grootste bèta-instituut van Nederland. Ook in andere disciplines gaan ze mogelijk intensief samenwerken.
De landsadvocaat beweerde vandaag tijdens de rechtszaak over de langstudeerboete dat er helemaal geen deeltijdopleidingen bestaan. Er bestaan alleen deeltijdstudenten, meende hij.
Leerlingen meten de stroming door de Delftse grachten met badeendjes en dobbers