Ga direct naar: Hoofdnavigatie | Inhoud | Zoeken | Servicemenu

Geen huurtoeslag voor studentenhuizen

Heb je geen eigen voordeur, dan kun je naar huurtoeslag fluiten. En dat blijft zo, zegt woonminister Van der Laan. Hij heeft “grote bezwaren” tegen de huursubsidie voor onzelfstandige wooneenheden, zoals studentenhuizen.

Vorig jaar beloofde toenmalig minister van wonen Ella Vogelaar de huursubsidie voor ‘onzelfstandige’ kamerbewoning – die in 1997 werd afgeschaft – opnieuw te overwegen. Studentenhuisvesters en vakbonden pleiten daar al jaren voor. Volgens hen is verruiming van de huurtoeslag cruciaal in de strijd tegen het kamertekort.

Maar Van der Laan ziet er weinig in. Volgens de minister zijn er betere oplossingen voor het tekort aan studentenkamers. Het invoeren van huurtoeslag voor onzelfstandige wooneenheden leidt, aldus Van der Laan, alleen tot “complexere regelgeving en hogere uitvoeringskosten”.


09 februari 2012

'Niet iedereen kan het beste jongetje van de klas zijn'

Nederland is in Europa een middenmoter op het gebied van onderzoek en innovatie, blijkt uit een Maastrichts rapport voor de Europese Commissie. Maar volgens de auteur van het rapport is dat helemaal niet zo slecht.
09 februari 2012

Meer buitenlanders dan hbo’ers naar universiteit

Meer buitenlandse studenten dan hbo’ers zijn in 2011 aan een universitaire opleiding begonnen. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van universiteitenvereniging VSNU.

09 februari 2012

Schaatswedstrijd bij de Balpol

Schaatswedstrijd bij de Balpol Delft ‘giet oan’. Donderdag (vanavond) om 20.00 uur zijn de eerste door de unit sport en studentenschaatsvereniging ELS georganiseerde Delftse sprintkampioenschappen bij de Balpol. Inschrijven kan via Facebook of Twitter.  
09 februari 2012

Nieuwe kamers aan de Balpol

Nieuwe kamers aan de Balpol Aan de Balthasar van der Polweg moet nog dit jaar begonnen worden met de bouw van een vierde studentencomplex.

09 februari 2012

Eindwerk minor

Eindwerk minor Een iglo die muziek speelt, water van allerlei kleurtjes dat op commando door een immens web van slangetjes stroomt en muren die overeind komen als je tegen windmolentjes aanblaast. De hal van IO leek vorige week op een sprookjeswereld. ...
09 februari 2012

Digitale stempelkaart Elfstedentocht is broodje aap

Mocht er in de komende weken alsnog een Elfstedentocht komen, dan hoeven de deelnemers geen digitale stempelkaart te gebruiken. Ze hoeven ook niet bij de finish uit te checken. En de TU Delft heeft er niets mee te maken.

  Meer