Leraren krijgen lang niet altijd vrij als ze een lerarenbeurs aanvragen en een masteropleiding gaan volgen. En dat terwijl scholen wel geld krijgen om voor vervanging te zorgen.
Scholen maken misbruik van de regeling voor lerarenbeurzen, zeggen de Algemene Onderwijsbond en de directeuren van de educatieve faculteiten in het hbo. Ze willen een onderzoek naar de praktijken van middelbare scholen.
“Die educatieve masterstudenten hebben bijna allemaal een beurs”, zegt een woordvoerder van de AOb. “Maar als je ernaar vraagt, dan blijkt dat de meesten er geen extra tijd voor krijgen.”
Ook het ministerie van OCW heeft ‘signalen’ ontvangen dat sommige scholen het geld niet gebruiken om leraren vrij te stellen van lessen, als die zich willen bijscholen. “We hebben niet het idee dat het vaak voorkomt, maar vonden toch dat we een onderzoek moesten instellen.”
Minister Plasterk geeft leraren de mogelijkheid om zich bij te scholen met een studiebeurs. De regeling is bedoeld om het lerarenberoep aantrekkelijker te maken: zo kunnen leraren zich blijven ontwikkelen.
Foto
Foto
Foto
Foto
Van Delft helemaal naar Andalusië rijden op één litertje brandstof. Theoretisch kan het. Dat demonstreerden Delftse studenten afgelopen weekend in Rotterdam tijdens de Shell Ecomarathon. Hun wagen, de Ecorunner, reed 1 op 1698.
Eindelijk. Hij mag de weg op. De Superbus van prof.dr. Wubbo Ockels kreeg dinsdag een kenteken van minster Schultz van Haegen van Infrastructuur en Milieu.
De Delfste start-up aQysta heeft men hun door waterkracht aangedreven irrigatiesysteem de Philips Innovation Award 2012 gewonnen. De vier studenten ontvingen hun prijs ter waarde van 28.500 euro tijdens een feestelijke uitreiking dinsdag ...