Ga direct naar: Hoofdnavigatie | Inhoud | Zoeken | Servicemenu

‘Engels van docenten is voldoende’

Het gaat de goede kant op met het Engels van docenten aan hogescholen en universiteiten. Hun taalvaardigheid is al voldoende, meent minister Plasterk, en zal nog verbeteren.

Bij enkele opleidingen laat het Engels van docenten te wensen over, maar van een ‘consistent klachtenpatroon’ is geen sprake. Dat blijkt volgens Plasterk uit de beoordeling van opleidingen door kwaliteitsbewaker NVAO. Bovendien sturen steeds meer opleidingen docenten naar een cursus.

Toch vindt de bewindsman het oordeel van studenten over het Engels van hun docenten ‘niet erg hoog’: gemiddeld een 6,9. In de Nationale Studenten Enquête is daar afgelopen jaar voor het eerst naar gevraagd. Universitaire studenten zijn er iets beter over te spreken (7,0) dan hbo-studenten (6,7).

De tevredenheid van bachelorstudenten loopt overigens flink uiteen, blijkt uit de database van de Nationale Studenten Enquête. Bij de universiteiten bungelen de docenten van de Delftse bacheloropleiding industrieel ontwerpen onderaan: voor hun Engels krijgen zij een 5,2 van hun studenten. Het cijfer is gebaseerd op een klein aantal studenten. Van de Utrechtse opleiding pedagogische wetenschappen zijn 417 studenten ondervraagd en daar reikt de waardering voor het Engels van docenten niet hoger dan een 5,9.

Allerhande talenstudies scoren goed, waaronder Engelse taal & cultuur (Universiteit Leiden), maar ook literatuurwetenschap (Vrije Universiteit) en Scandinavische taal & cultuur (Universiteit van Amsterdam). De grootste van de hoog gewaardeerde opleidingen is de Roosevelt Academy Middelburg, waar studenten het Engels van hun docenten met een 8,2 belonen.

In het hbo zijn de zwaarste onvoldoendes (een 5,2) voor het Engels van de docenten van de opleidingen integrale veiligheidskunde (Saxion Hogescholen Deventer) en bouwmanagement & vastgoed (Hogeschool InHolland Haarlem). Die oordelen zijn echter gebaseerd op tamelijk kleine aantallen studenten.

Opvallender is de magere 5,7 bij het hoger hotelonderwijs van Stenden Hogeschool en de 5,8 voor diermanagement van de Hogeschool Van Hall Larenstein, waar enkele honderden studenten zijn ondervraagd. In de bovenste hbo-regionen bevindt zich de opleiding communications and multimedia (Avans Hogeschool), waar de 71 ondervraagde studenten het Engels van hun docenten waarderen met een 7,5.

Overigens is slechts een deel van het hoger onderwijs onder de loep genomen. Vanaf dit jaar willen de onderzoekers telkens alle opleidingen enquêteren. Dan wordt het beeld snel compleet.


21 mei 2012

Studenten lenen én sparen

Een derde van de studenten leent bij DUO: gemiddeld 365 euro per maand. Toch heeft zeventig procent 4500 euro spaargeld achter de hand. Een op de vijf studenten leent alleen om leuk te kunnen leven, constateert het Nibud bezorgd.
21 mei 2012

Stressvolle eindsprint voor de Ecorunner

Stressvolle eindsprint voor de Ecorunner Van Delft helemaal naar Andalusië rijden op één litertje brandstof. Theoretisch kan het. Dat demonstreerden Delftse studenten afgelopen weekend in Rotterdam tijdens de Shell Ecomarathon. Hun wagen, de Ecorunner, reed 1 op 1698.

17 mei 2012

'Batmobus' mag de weg op

'Batmobus' mag de weg op Eindelijk. Hij mag de weg op. De Superbus van prof.dr. Wubbo Ockels kreeg dinsdag een kenteken van minster Schultz van Haegen van Infrastructuur en Milieu.
16 mei 2012

Waterpomp wint Philips Innovation Award

Waterpomp wint Philips Innovation Award De Delfste start-up aQysta heeft men hun door waterkracht aangedreven irrigatiesysteem de Philips Innovation Award 2012 gewonnen. De vier studenten ontvingen hun prijs ter waarde van 28.500 euro tijdens een feestelijke uitreiking dinsdag ...

16 mei 2012

Miljoenen dankzij buitenlandse studenten

Buitenlandse studenten dragen misschien wel 740 miljoen euro per jaar bij aan de overheidsfinanciën in Nederland. Dat stelt het Centraal Planbureau, dat voor staatssecretaris Zijlstra de kosten en baten van buitenlandse studenten in kaart ...
16 mei 2012

Volgende week pas besluit over onderwijswetten

Pas volgende week zullen Kamerleden officieel bepalen welke onderwijswetten ze doorschuiven naar het volgende kabinet. Toch is het al zeker dat masterstudenten komend jaar hun basisbeurs behouden.

  Meer